Panel logowania

Sponsorzy

                                                                                       

Partnerzy medialni

                                   

Partnerzy

                                                   

Facebook

Historia klubu

 

W pierwszych latach po wyzwoleniu jedną z najbardziej popularnych gier zespołowych była siatkówka. Już w październiku 1945 r. zamieszkali na terenie powiatu dzierżoniowskiego, byli więźniowie obozów koncentracyjnych (w większości narodowości żydowskiej) zaczęli rozgrywać pierwsze mecze piłki siatkowej. Nie były to żadne formy zorganizowanego sportu, była to tylko zabawa i jedna z form rekreacji a zarazem forma asymilacji napływających tutaj nowych mieszkańców z całej Polski, jak również powracających z frontu żołnierzy Wojska Polskiego.

W pracujących na terenie bielawskich zakładach bawełnianych niemal na każdym wydziale były zorganizowane drużyny wydziałowe w tej dyscyplinie sportu. Już w lutym 1947 r. zorganizowano pierwszy międzywydziałowy turniej siatkówki w BZPB im. 2 Armii WP. Kierownikiem sekcji siatkówki w tym zakładzie był w tym okresie S. Brodowski, kapitanem zespołu żeńskiego Irena Hawryluk, a męskiego S. Pawlak.


Fot.1.Spartakiada zakładowa, rok 1947.


Należy dodać, że już w 1950 r. drużyna miejscowego Technikum Bawełnianego została wicemistrzem województwa wrocławskiego. Zawodnicy tamtych lat to : Z. Korona, J. Kośnik, S. Dzwirzyński, A. Kałużyński, Wiśniewski, J. Billi i T. Łuczyński.

Organizowane w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych spartakiady zakładowe cieszyły się bardzo dużą popularnością tak zawodników jak i kibiców (w szczególności rodzin i znajomych uczestników zawodów).

W II półroczu 1969 r. narodziła się idea stworzenia sekcji siatkówki przy KS „Bielawianka”.
Gorącym zwolennikiem tego pomysłu był ówczesny Kierownik Wydziału Końcowego Tkalni Bolesław Burek. Grupa inicjatorska pod kierunkiem Józefa Drożdżyńskiego, któremu pomagali : A. Śmieja, J. Sielawa, S. Skroban i Cz. Duda załatwiła wszelkie formalności i już 15 lutego 1970 r., drużyna „ Bielawianki ” rozegrała swój pierwszy ligowy mecz w klasie „ B ”.
Pierwsi grający w tych rozgrywkach zawodnicy to :
- Głowacki Zbigniew
- Michalak Jerzy
- Trachimowicz Leonard
- Nowicki Henryk
- Andrzejewski Wojciech (uczeń bielawskiego LO)
- Turski Ryszard
- Sitnik Jan
- Nowak Zbigniew
- Pawełkiewicz Tadeusz

Dzięki zaangażowaniu ówczesnego Kierownika Wydziału Tkalni, Zenona Marciniaka wyprodukowano specjalną partię tkaniny z przeznaczeniem na spodenki i koszulki dla siatkarzy.
Pierwszym trenerem został były zawodnik I – ligowej „Gwardii” Wrocław, mieszkaniec Dzierżoniowa, Pan Andrzej Malanowski.

W rozgrywkach tej klasy brały udział: Włókniarz Kudowa, Julia Szklarska Poręba, Atria Wałbrzych, Włókniarz Głuszyca, Stal Chocianów, Chojnowianka Chojnów

W pierwszym rozegranym meczu w Szklarskiej Porębie bielawska drużyna pokonała miejscową Julię 3:2.


Fot.2. Kopia protokołu z meczu KS Bielawianka - KS Julia Szklarska Poręba 28.02.1971 r.

W tym okresie mecze piłki siatkowej odbywały się w sali miejscowego Liceum Ogólnokształcącego, a zawsze na nich był nadkomplet kibiców. Stało się to za namową i stanowczym działaniem ówczesnego Prezesa KS „ Bielawianka ”, Pana Bolesława Burka.

W zespole w sezonie 1970/71 grali: Nowicki Henryk (kapitan), Pierściński Zbigniew, Trachimowicz Leonard, Niemcewicz Marek, Wojdyło Andrzej, Żabicki Zdzisław, Wielgoszewski Zbigniew i Siwek Jan.
Klub funkcjonował dzięki aktywności pracowników tkalni: Sławomira Masopusta (kierownika oddziału końcowego tkalni Bielbawu), Adama Śmieja (z-ca kier. Tkalni Bielbawu) oraz mistrzów - Jana Sielawy oraz Czesława Dudy (były oszczepnik)


Rok później zespół ten awansował do klasy „ A ”, a w roku 1974 awansuje do rozgrywek w klasie międzywojewódzkiej.
W tym roku dużym osiągnięciem bielawskich siatkarzy był udział w finale województwa wrocławskiego o Puchar DZPS z udziałem m.in. Gwardii Wrocław (I liga), Chełmca Wałbrzych, Moto Jelcza Oława.
Nasi zawodnicy zajęli IV m, co okrzyknięto wielką sensacją.


Fot.3. Siatkarze KS „Bielawianka” z wizytą w Bautzen 1975 r. - od lewej : K. Małecki, Z. Żabicki, A. Dalke, Z. Macias, J. Drożdżyński i W. Krajewski.

Po reorganizcji rozgrywek, związanych z nowym podziałem administracyjnym kraju w 1976 r. bielawski zespół uczestniczył w zawodach klasy wojewódzkiej.

Ewenementem na skalę kraju jest fakt pozostawania na stanowisku kierownika sekcji siatkówki od 1970 r. Pana Józefa Drożdżyńskiego, który w 2004 r. za zasługi sportowe otrzymał Złotą Odznakę Honorową Polskiego Związku Piłki Siatkowej.Fot.4. Legitymacja Złotej Odznaki Honorowej PZPS dla Pana Józefa Drożdżyńskiego

W uznaniu wieloletniej pracy społecznej i sportowej Pan Józef Drożdzyński został także uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi.
Uroczystość ta odbyła się 13 lutego 2010 r. podczas meczu gwiazd Plus Ligi w hali warszawskiego Torwaru.Fot.5. Legitymacja Złotego Krzyża Zasługi dla Pana Józefa Drożdżyńskiego

 

Pisząc o bielawskiej siatkówce należy obowiązkowo wspomnieć o bielawskim nauczycielu wychowania fizycznego, Panu Wacławie Zdziechu, wielkim pasjonacie tego sportu a oprócz tego łowcy siatkarskich talentów, który w miejscowej szkole podstawowej nr 5 szkolił bielawską młodzież ciesząc się jej dużym zaufaniem.

Bielawscy zawodnicy to przede wszytkim wychowankowie klubu, którzy często zasilali zespoły pierwszoligowe, jak „Gwardia” Wrocław czy też „Chełmiec” Wałbrzych.
Z miejscowej drużyny w wyższych klasach rozgrywkowych brali udział następujący wychowankowie klubu :
- Zdzisław Żabicki
- Krzysztof Małecki
- Zbigniew Banaś
- Bogdan Bonde
- Bogdan Bajaczyk
- Jan Tomczyk
- Marcin Ciesielski występujący trzy sezony w najwyższej klasie rozgrywkowej (PLS) w zespole „Gwardii” Wrocław.
- Adrian Bocianowski - I liga (obecnie AZS Nysa)
- Piotr Borkowski - II liga (grał m.in. w Juventur Wałbrzych, AZS Zielona Góra, Krispol Września)
- Dawid Pacioch - II liga (grał dwa sezony w Juventur Wałbrzych)
- Przemysław Kępski II liga (obecnie AZS Zielona Góra)

W roku 1985 r. siatkarze bielawskiego klubu awansowali ponownie do ligi międzywojewódzkiej .

 

Fot.6. Siatkarze i działacze Bielawianki w 1985 roku. U góry od lewej stoją: Józef Drożdżyński, Edward Jagiełło, Andrzej Malanowski (trener), Tadeusz Nowacki, Marek Misztal, Dariusz Ginalski, Andrzej Skroban, Tomasz Jacyszyn, Jurek Szymeczko. Dolny rząd od lewej: dwójka dzieci, Piotr Stajno, Ireneusz  Jagiełło, Mieczysław Kiełek, Dariusz Kumienga.

 


Fot.7. Siatkarze Bielawianki z roku 1993:
u góry od lewej: Krzysztof Stryczniewicz, Andrzej Zemanek, Andrzej Krogulski, Maciej Rochna, Paweł ......, Janek ......
na dole od lewej: Ryszard Armanowski, ............ , Paweł Stasieńko.

 

W sezonie 1999/2000 zespół „Bielawianki” awansował do III ligi dolnośląskiej, a trenerem zespołu w tym czasie był mieszkaniec Dzierżoniowa, Pan Stanisław Gałka. Po jego rezygnacji z funkcji trenera w trakcie trwania sezonu obowiązki przejął grający zawodnik Bielawianki Pan Andrzej Zemanek i to właśnie jemu po części przypisuje się ten sukces.


Fot.8. Mistrzowie IV ligi w sezonie 1999/2000
u góry od lewej: Leszek Florian (prezes), Marcin Terlecki, Marcin Figler, Michał Malczewski, Łukasz Kidawa, Wojciech Malczewski, Marcin Ciesielski, Józef Drożdżyński (kierownik sekcji), Robert Michalik
na dole od lewej: Andrzej Zemanek (trener), Paweł Stasieńko, Tomasz Doliński (K), Tomasz Kowalski, Krzysztof Stryczniewicz.


W sezonie 2001/2002 drużyna „Bielawianki” zdobyła mistrzostwo III ligi, a trenerem zespołu w tym okresie był wielokrotny reprezentant Polski, Pan Waldemar Szczepanowski (wcześniej zawodnik i trener I – ligowego "Chełmca" Wałbrzych).


Fot.9. Waldemar Szczepanowski - trener Bielawianki w sezonie 2000/2001, 2001/2002 oraz 2005/2006, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce.

 

W pierwszym turnieju w Sulechowie o awans do II ligi nasza drużyna zajęła 2-gie miejsce, awansując do kolejnej fazy rozgrywek.
W następnym turnieju w Olkuszu z udziałem: "Kłos-a" Olkusz, "Cukrownika" Lublin i "Budowlanych" Poznań nasz zespół zajął 4 miejsce, ostatecznie nie awansując do II ligi.


Fot.10. Mistrz III ligi dolnośląskiej w sezonie 2001/2002
u góry od lewej: Robert Michalik, Tomasz Kowalski, Łukasz Gryś, Wojciech Malczewski, Marcin Terlecki, Michał Malczewski, Marcin Ciesielski
na środku od lewej: Ambroży Ciesielski (skarbnik), Józef Drożdżyński (viceprezes), Mirosław Doliński, Paweł Stasieńko, Maciej Olchowik, Waldemar Szczepanowski (trener), Krzysztof Stryczniewicz (K), Andrzej Zemanek, Tadeusz Nowacki (viceprezes), Jan Stryczniewicz (prezes)
na dole od lewej: Marcin Figler, Tomasz Doliński, Piotr Doliński.


Należy dodać, że w wyniku reorganizacji wielosekcyjnego Klubu Sportowego Bielawianka, 18.12.2001 r. powstał nowy, samodzielny Klub Sportowy Bielawianka-Bester.
W marcu 2002 r. na Walnym Zebraniu Członków Klubu, pierwszym Prezesem nowego klubu został Pan Jan Stryczniewicz.
Pozostali członkowie ówczesnego Zarządu:
Józef Drożdżyński - viceprezes
Tadeusz Nowacki - viceprezes
Ambroży Ciesielski - skarbnik
Andrzej Zemanek - sekretarz

W sezonie 2002/2003 trenerem bielawskich siatkarzy został Pan Ryszard Kruk, wcześniej selekcjoner reprezentacji Polski z 1993 roku. Pod jego skrzydłami zespół Bielawianki kwalifikował się do turniejów o awans do II ligi, a także uczestniczył w rozgrywkach o Puchar Polski szczebla centralnego.

Fot.11. Ryszard Kruk - trener Bielawianki-Bester w sezonie 2002/2003 oraz 2003/2004, wcześniej trener reprezentacji Polski (1993r) oraz wielu pierwszoligowych klubów, m.in. Kazimierz Płomień Sosnowiec.

 


Fot.12. Zespół Bielawianki Bester Bielawa - sezon 2003/2004

u góry od lewej: Rafał Pustelnik, Łukasz Kwieciński, Wojciech Malczewski, Robert Michalik, Marcin Ciesielski, Rafał Elwartowski, Paweł Stasieńko
na dole od lewej : Ryszard Kruk (trener), Łukasz Łakomski, Michał Malczewski, Krzysztof Stryczniewicz (kapitan), Piotr Doliński, Andrzej Zemanek, R. Krysiński


Po odejściu z klubu Pana Ryszarda Kruka w 2004 roku obowiazki I-wszego szkoleniowca Bielawianki Bester objął były zawodnik Bielawianki Paweł Stasieńko. W następnym sezonie 2005/2006 na stanowisko trenera powrócił Pan Waldemar Szczepanowski.

W czerwcu 2010 roku na Walnym Zebraniu Członków Klubu Bielawianki Bester na Prezesa Klubu został wybrany Pan Robert Chabiński.


Fot.13. Robert Chabiński - prezes KS Bielawianka Bester Bielawa w latach 2010 - ... (do dnia dzisiejszego)


Oprócz nowego prezesa do składu Zarządu weszło kilku młodych ludzi, od dawna związanych z bielawską siatkówką, ze świeżą wizją na funkcjonowanie klubu.
W zarządzie obecnie znajdują się: Andrzej Zemanek (trener i viceprezes), Andrzej Krogulski (viceprezes), Ambroży Ciesielski (skarbnik), Łukasz Gryś (rzecznik, spiker, sekretarz), Grzegorz Cwalina (sprawy techniczne), Mariusz Walczak (kierownik drużyny seniorów) oraz Marian Stolarczyk (kierownik drużyny juniorów)

Za sprawą Nowego Zarządu zdecydowanie odmienione zostalo oblicze Klubu: stworzone zostało logo klubu (autorem jest Pan Tomasz Ryndak z Nysy), odświeżona została strona internetowa (obecna wersja), utworzone zostało konto klubu na facebook'u, nawiązany został kontakt z miejscowymi mediami, uatrakcyjniona została oprawa meczy rozgrywanych w Bielawie a przede wszystkim rozpoczeliśmy szkolenie dzieci i młodzieży w Bielawskich szkołach.
Trenerem najmłodszych adeptów siatkówki został doświadczony trener z Wałbrzycha, Pan Jarosław Dusza.


Fot.14. Jarosław Dusza - trener młodzieżowych zespołów Bielawianki Bester w latach 2010 -... (do dnia dzisiejszego)

 

Największy sukces sportowy w historii klubu to awans zespołu do II ligi, który po rekordowym sezonie 2011/2012 w III lidze dolnośląskiej i wygraniu turnieju półfinałowego w Sulechowie, wywalczyliśmy go przed własną publicznością w Bielawie. Sezon zakończyliśmy bez przegranego spotkania (bilans 24:0 a w setach 72:6).
W turnieju półfinałowym Bielawianka Bester pokonała Politechnikę Gliwicką (3:0), TOR Dobrzeń Wielki (3:0) oraz Oriona Sulechów (3:0). Dzięki wygraniu tego turnieju uzyskaliśmy prawo organizacji turnieju finałowego o awans do II ligi w Bielawie.
Przy oszałamiającym dopingu naszych kibiców pokonaliśmy na turnieju finałowym UKS Międzyrzec Podlaski (3:1), Kłos Olkusz (3:2) oraz GKS Stoczniowiec Gdańsk (3:0) i mogliśmy świętować awans.


Fot.15. Mistrz III ligi dolnośląskiej w sezonie 2011/2012 i zwycięzca turnieju półfinałowego i finałowego o awans do II ligi


Tą historię Bielawskiej siatkówki napisali:

Krzysztof Kurpiel (przyjmujący), Bartosz Jerzyk (rozgrywający), Jarosław Budziński (libero), Krzysztof Stryczniewicz (kapitan, rozgrywający), Błażej Szymeczko (środkowy bloku), Mateusz Polakowski (przyjmujący), Piotr Borkowski (przyjmujący), Piotr Sidor (przyjmujący), Paweł Dobrzański (atakujący), Paweł Skibicki (środkowy bloku), Michał Malczewski (libero), Dawid Pacioch (atakujący), Wojciech Malczewski (środkowy bloku), Andrzej Zemanek (I trener) oraz Jarosław Dusza (II trener).

Sezon mistrzowski w wykonaniu Bielawianki Bester okazał się także sukcesem organizacyjnym, na który ciężko pracowali Członkowie Zarządu: Robert Chabiński (prezes klubu), Andrzej Zemanek (trener i wiceprezes), Andrzej Krogulski (wiceprezes), Ambroży Ciesielski (skarbnik), Łukasz Gryś (rzecznik i sekretarz), Grzegorz Cwalina, Marian Stolarczyk oraz Mariusz Walczak

Dzięki aktywności nowego prezesa oraz uprzejności władz miasta Bielawa, Klub nasz otrzymał lokal na siedibę klubu, która znajduje się w jednym z pomieszczeń po byłym biurowcu Bielbawu, przy ulicy Piastowskiej 19c.

Należy dodać, że najzdolniejsi młodzi zawodnicy Bielawianki-Bester zasilali bądź zasilają renomowane kluby, czego przykładem jest Marcin Ciesielski, grający z powodzeniem trzy sezony w najwyższej klasie rozgrywkowej (PLS) w drużynie Gwardii Wrocław, czy Błażej Szymeczko (w sezonie 2015/2016 Krispol Września I liga), Adrian Bocianowski (2013/2014 I liga w AZS Nysa), oraz Piotr Borkowski, Dawid Pacioch, Przemysław Kępski (wszyscy II liga).

Warto także wspomnieć, że w 2009 roku drużyna siatkarzy z Bielawskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, bazująca przede wszystkim na juniorach Bielawianki Bester, zajęła w Olsztynie 6-te miejsce w Polsce spośród wszystkich szkól średnich. Do tego sukcesu poprowadzili zespół szkolny obecny Prezes Klubu Robert Chabiński oraz Członek Zarządu Krzysztof Felsztyński, będący nauczycielami wychowania fizycznego w bielawskim LO.

 

Sezon 2012/2013


Z inicjatywy Władz Klubu pierwszy sezon w II lidze rozpoczęliśmy od wyremontowania hali sportowej oraz parkietu w SP 10 w Bielawie przy dużym współudziale władz miasta oraz głównego wykonawcy Pana Stanisława Miazgi.


29 września 2012 roku odbyła się historyczna inauguracja sezonu naszych seniorów w II lidze PZPS  - grupa 2. Seniorzy odnoszą historyczną wygraną w II lidze po zwycięstwie 3:2 w Bielawie nad Gwardią Wrocław.


Pod koniec października nasz kadet Łukasz Usowicz po zakończeniu Turnieju Nadziei Olimpijskich w której brał udział z reprezentacją Dolnego Śląska dostał powołanie do szerokiej kadry Polski kadetów.


Na przełomie grudnia i stycznia nastąpiła zmiana na stanowisku trenera pierwszego zespołu Bielawianki. Do klubu dołączył trener z dużym doświadczeniem Pan Dariusz Ratajczak, natomiast Andrzej Zemanek został jego asystentem. Dariusz Ratajczak w przeszłości zdobywał z zespołem AZS-u Nysa brązowe medale Mistrzostw Polski jako zawodnik i trener.


Fot.16. Dariusz Ratajczak - trener Bielawianki Bester w latach 2013-2014


9 marca 2013 roku po raz pierwszy na dużą skalę  został zorganizowany zbiorowy wyjazd kibiców na  derbowe spotkanie naszego zespołu seniorów z Victorią Wałbrzych . Udział w nim wzięło ponad 50-ciu kibiców z Bielawy i był to spory sukces organizacyjny. Potem organizowano także wyjazdy, ale już dla mniej licznej ilości kibiców.


Fot.17. Głośny doping kibiców Bielawianki na wyzjazdowym derbowym spotkaniu w Wałbrzychu - Victoria Wałbrzych vs Bielawianka Bester Bielawa (3:2)


W marcu 2013 roku odświeżono szatę graficzną strony internetowej klubu i polepszono jej funkcjonalność. Autorem strony w obecnej wersji jest Pan Paweł Moliński.


Na zakończenie rundy zasadniczej w grupie 2 II ligi zespół Bielawianki zajął dziesiąte miejsce na 12 zespołów (8 wygranych i 14 przegranych spotkań) i rozpoczął walkę o miejsca 9-12 (play-out do 3 zwycięstw).


Po rozegraniu pierwszej rundy rywalizacji w Play-out  zespół Bielawianki przegrał rywalizację do trzech zwycięstw z Volley Rybnik w stosunku 2:3 i rozpoczął rywalizację o prawo gry w barażach o utrzymanie w II lidze (play-out do 3 zwycięstw)
W maju 2015 zespół Bielawianki wygrał rywalizację do trzech zwycięstw z zespołem Exact Systems Częstochowa w stosunku 3:1 i uzyskał prawo gry w barażach o utrzymanie w II lidze z ówczesnym mistrzem III ligi śląskiej zespołem TKKF Czarni Katowice (dwumecz)

 

1 czerwca 2013 roku kończymy bardzo długi sezon po wygraniu rywalizacji w dwumeczu z TKKF Katowice (3:0 w Bielawie i 2:3 w Katowicach) i tym samym gwarantujemy sobie utrzymanie w inauguracyjnym sezonie II ligi.
Ogólnie w całym sezonie rozgrywamy aż 33 spotkania w II lidze + 1 w Pucharze Polski – bilans to 14 wygranych i 20 przegranych spotkań.


Skład seniorów w sezonie 2012/2013:
Piotr Borkowski (K), Krzysztof Kurpiel, Michał Karauda, Dariusz Król, Błażej Szymeczko, Wojciech Gogola, Paweł Skibicki (środkowi bloku), Bartosz Jerzyk, Krzysztof Stryczniewicz, Radosław Dusza (rozgrywający), Paweł Dobrzański, Dawid Pacioch (atakujący), Jarosław Budziński, Tomasz Botwina (libero). W trakcie sezonu dołączył do zespołu Krzysztof Prokopowicz (atakujący) a odszedł Maciej Kacprzak (przyjmujący). Trenerzy: Andrzej Zemanek i w trakcie sezonu dołączył Dariusz Ratajczak.

Fot.18. Zespół Bielawianki Bester Bielawa - sezon 2012/2013

 

Zespół kadetów Bielawianki w Lidze Dolnośląskiej (trener Jarosław Dusza)  zajmuje 9-tą pozycję na 12 występujących zespołów (8 wygranych i 8 przegranych spotkań)


Zespół młodzików w Lidze Dolnośląskiej  (trener Jarosław Dusza wraz z Radosławem Duszą) zajmuje 6 pozycję na 16 występujących zespołów (14 wygranych i 4 przegrane spotkania)

 

W połowie kwietnia 2013 roku została utworzona nowa grupa treningowa dla chłopców ze szkół podstawowych (rocznik 2000, 2001 i młodszych - młodzik). Trener najmłodszej młodzieży Bielawianki został Andrzej Zemanek a zajęcia odbywały się w SP nr 7 w Bielawie.


Sezon 2013/2014

 

Inauguracja drugiego sezonu naszych seniorów w II lidze grupy 2 odbyła się pod koniec września 2013 roku (trener Dariusz Ratajczak, asystent Andrzej Zemanek). Zespół juniorów i kadetów wystartował w Lidze Dolnośląskiej a prowadzili je trener Jarosław Dusza (juniorzy) oraz trener Radosław Dusza (kadeci). Na inaugurację sezonu II ligi zespół Bielawianki przegrał we własnej hali z Gwardią Wrocław 1:3.

 

30-go listopada 2013 został rozstrzygnięty konkurs na sponsora tytularnego Bielawianki Bester Bielawa i tego dnia została podpisana umowa z właścicielem firmy BEEWATEC Panem Arturem Myziak. Człon BEEWATEC wszedł w nazwę naszego klubu i od tego momentu nazwa klubu brzmiała BEEWATEC BIELAWIANKA BESTER BIELAWA.

 

W styczniu 2014 roku zakończyła się runda zasadnicza w grupie 2 II ligi. Zespół Bielawianki po rozegraniu 14-tu spotkań zajął piąte miejsce na 8 zespołów (5 wygranych i  9 przegranych spotkań) i rozpoczął walkę o miejsca 5-8 (systemem każdy z każdym)
Mimo, że po rundzie zasadniczej byliśmy w najlepszej sytuacji spośród zespołów walczących w dolnej połówce tabeli 2 grupy II ligi (9 punktów na starcie za zajęcie 5-tego miejsca), to kompletnie nie wyszła nam  najważniejsza część sezonu i 29-go marca 2014 okazało się, że nasz zespół seniorów zajął ostatnie miejsce w rywalizacji o miejsca 5-8 (1 wygrana i 5 przegranych spotkań). Tym samym zgodnie z regulaminem rozgrywek mieliśmy się żegnać z II ligą. Mieliśmy…. , ale jak się później okazało dzięki reorganizacji II ligi w kolejnym sezonie otrzymaliśmy możliwość występu na parkietach drugoligowych także w sezonie 2014/2015.
Ogólnie w całym sezonie 2013/2014 rozgraliśmy 20 spotkań w II lidze – bilans to 6 wygranych i 14 przegranych spotkań.

Po ostatnim meczu w II lidze do dymisji Zarządu podał się pierwszy trener seniorów Dariusz Ratajczak.

 

Skład seniorów w sezonie 2013/2014:


Krzysztof Kurpiel (K), Krzysztof Prokopowicz, Tomasz Botwina, Fabian Kurzawiński (przyjmujący),  Łukasz Jurczyński, Tomasz Surtel, Bartosz Wajdowicz (środkowi bloku), Bartosz Jerzyk, Maciej Leński (rozgrywający), Alex Strubbe, Dawid Pacioch (atakujący), Piotr Wierzbicki (libero). Trenerzy: Dariusz Ratajczak (I trener) i Andrzej Zemanek (II trener).


Fot.19. Zespół Beewatec Bielawianki Bester Bielawa - sezon 2013/2014

 

Na zakończenie rundy zasadniczej w Lidze Dolnośląskiej nasi juniorzy (trener Jarosław Dusza) zespół zajmuje 1-wsze miejsce na 8 występujących zespołów (12 wygranych i 2 przegrane spotkania) i tym samym uzyskuje awans do ćwierćfinałowego Turnieju Mistrzostw Polski Juniorów. Kilka dni później zostaje wydane ogłoszenie przez DZPS o zdobycia przez nasz zespół Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów bez konieczności rozgrywania turnieju dodatkowego. Jest to historyczny sukces naszego zespołu w kategorii młodzieżowej.8-go lutego w trakcie meczu II ligi z Sobieskim Żagań odbyło się wręczenie naszym juniorom złotych medali za Mistrzostwo Dolnego Śląska w sezonie 2013/2014. Medale zostały ufundowane przez DZPS.


Fot.20. Mistrzowie Dolnego Śląska Juniorów w sezonie 2013/2014


Zespół juniorów na bardzo silnie obsadzonym Turnieju 1/4 MPJ w Jastrzębiu Zdrój zajmuje 5-te miejsce na 6 zespołów (jedna wygrana 3:1 z Kęczanin Kęty i dwie przegrane 0:3 z AZS Nysa i Volley Rybnik). Dwa zespoły z tego turnieju awansowały później do najlepszej ósemki w Polsce, a zespół Volley Rybnik zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w kategorii Junior.

Bardzo dobrym wynikiem w Lidze Dolnośląskiej kończy sezon także drużyna kadetów Bielawianki (trener Radosław Dusza), bowiem zespół zajmuje 4-tą pozycję na 12 występujących drużyn (11 wygranych i 7 przegranych spotkań). Do awansu do ćwierćfinałowego Turnieju MP zabrakło jedynie seta w bezpośredniej rywalizacji czterech najlepszych zespołów na Dolnym Śląsku.


Fot.21. Zdjęcie z Turnieju 1/4 MPJ w Jastrzębiu Zdrój - mecz z TS Volley Rybnik (późniejszy srebrny medalista MPJ)


W czerwcu 2014 roku nastąpiło podpisanie kontraktu z nowym trenerem prowadzącym do niedawna klub pierwszoligowy AVIA Świdnik – Panem Marcinem Jaroszem. Marcin Jarosz w swojej karierze zawodniczej występował na parkietach Plus Ligi w zespołach Gwardii Wrocław i GTPS Gorzów Wielkopolski. Jest to znane nazwisko w środowisku siatkarskim, ponieważ jego ojciec Maciej był wielokrotnym reprezentantem kraju (trzykrotny wicemistrz Europy) a młodszy brat Jakub jest obecnym reprezentantem Polski.


Fot.22. Marcin Jarosz - trener Beewatec Bielawianki Bester Bielawa - sezony 2014/2015, 2015/2016, ...


28-go czerwca 2014 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Klubu, na którym udzielono Absolutorium Ustępującemu  Zarządowi i wybrano nowe Władze Klubu na kolejne cztery lata. Skład Zarządu w zdecydowanej większości pozostał bez zmian. Z funkcji wiceprezesa zrezygnował Andrzej Krogulski a do Zarządu został powołany nowy członek Krzysztof Felsztyński.Sezon 2014/2015


27-go sierpnia 2014 roku odbyła się pierwsza historyczna  prezentacja zespołu Beewatec Bielawianka Bester Bielawa, która miała miejsce w sali kinowej nowo wyremontowanego Art-Inkubatora w Bielawie. W prezentacji tej wzięli udział lokalne media, władze miasta, kibice oraz przedstawiciele sponsorów klubu.


27-go września zainaugurowany został sezon naszych seniorów w grupie 2 II ligi (trener Marcin Jarosz, asystent Andrzej Zemanek) oraz juniorów (trener Jarosław Dusza) i kadetów (trener Radosław Dusza) w Lidze Dolnośląskiej.
Seniorzy Bielawianki przegrywają swój pierwszy mecz na wyjeździe 0:3 z SPS Chrobry Głogów ale tydzień później już na własnym parkiecie pokonują 3:0 Sobieskiego Żagań.

 

Po pierwszej rundzie zespół BBBB zajmował szóste miejsce w tabeli grupy 2, ale druga część sezonu była znacznie lepsza, bowiem rundę zasadniczą zakończyliśmy na miejscu czwartym, premiowanym udziałem w rywalizacji play-off, w której to przeciwnikiem był najlepszy zespół rozgrywek MKST Astra Nowa Sól.

 

Skazywany na porażkę w tej parze zespół Bielawianki wygrał tą rywalizację stosunkiem spotkań 3:2  i awansował do Turnieju Półfinałowego o awans do I ligi. Cztery z pięciu spotkań play-off kończyło się po tie-breaku, a jedno z nich (czwarte) wygraliśmy 3:0 w Bielawie. Awans do półfinału uzyskaliśmy na terenie przeciwnika 25 marca 2015 wygrywając 3:2 (prowadząc już 2:0 w setach).


Fot.23. Wygrany play-off o miejsca 1/4 i awans do połfinału o I ligę - Nowa Sól - sezon 2014/2015

 

Na Turnieju Półfinałowym, który odbył się w dniach 10-12.04.2015 w Gorzowie Wielkopolskim zespół Beewatec Bielawianka Bester Bielawa odnosi kolejny historyczny sukces awansując z drugiego miejsca do Turnieju Finałowego o I ligę. W Gorzowie Wielkopolskim w piątek na inaugurację BBBB po bardzo zaciętym spotkaniu musi uznać wyższość gospodarzy Turnieju zespołowi GTPS Gorzów Wielkopolski (przegrana 1:3), ale już w dwóch kolejnych meczach  z dobrze znaną z ligi Gwardią Wrocław (drugie miejsce po rundzie zasadniczej w grupie 2) oraz Orłem Międzyrzecz wygrywa po 3:0 i awansuje do grona najlepszych sześciu zespołów II ligi sezonu 2014/2015.


Fot.24. Drugie miejsce w Turneju Półfinałowym i awans do Finałów o I ligę - Gorzów Wielkopolski - sezon 2014/2015

 

Na Turnieju Finałowym w Katowicach (30.04.2015-03.05.2015) zespół Bielawianki przegrywa oba spotkania po 0:3 w podgrupie „A” i kończy rywalizację na miejscach 5-6 wspólnie z zespołem UKS Centrum Augustów. W grupie zagraliśmy z GTPS Gorzów Wielkopolski oraz Czarnymi Rząśnia. Natomiast w Turnieju Finałowym wzięły jeszcze udział zespoły UKS Hutnik Kraków oraz gospodarz TKKF Czarni Katowice, które to wywalczyły awans do I ligi. Po raz pierwszy w historii mecze Bielawianki były transmitowane na żywo w telewizji internetowej z komentarzem dziennikarskim.


Fot.25. Zespół Beewatec Bielawianki Bester Bielawa - sezon 2014/2015


Autorami tego sukcesu byli:
Michał Glinka (K), Łukasz Jurczyński, Tomasz Surtel (środkowi bloku), Kamil Durski, Maciej Leński (rozgrywający), Alex Strubbe, Jarosław Pizuński, Mateusz Polakowski (przyjmujący), Michał Tomiałowicz, Jakub Kapczuk (atakujący), Grzegorz Kukla (libero). W trakcie sezonu od zespołu odszedł Marek Wawrzyniak oraz kontuzjowany Krzysztof Prokopowicz (obaj przyjmujący). Trenerzy: Marcin Jarosz (I trener), Andrzej Zemanek (II trener).


Z małym niedosytem w Lidze Dolnośląskiej kończy sezon drużyna kadetów Bielawianki (trener Radosław Dusza), bowiem zespół zajmuje 4-tą pozycję na 10 występujących drużyn (7 wygranych i 7 przegranych spotkań). Do awansu do ćwierćfinałowego Turnieju MP zabrakło wygrania jednego meczu w bezpośredniej rywalizacji czterech najlepszych zespołów na Dolnym Śląsku.


Dużo gorzej, w porównaniu z poprzednim sezonem, kiedy to wywalczyliśmy Mistrzostwo Dolnego Śląska, rozgrywki kończą nasi juniorzy (trener Jarosław Dusza). Zajmujemy zaledwie 5-te miejsce na 7 zespołów w Lidze Dolnośląskiej. W sezonie tym jednak gramy głównie kadetami, bowiem Mistrzowie z poprzedniego roku zakończyli już wiek juniorski. Dodatkowo zespół w trakcie rozgrywek trapiony był  kontuzjami kluczowych zawodników.


Dużym wydarzeniem dla bielawskiej siatkówki i nie tylko, była wizyta w naszym mieście reprezentanta kraju Jakuba Jarosza. 27-go czerwca 2015 roku odbył się trening młodzieży naszego klubu, który poprowadził wspólnie z naszymi czterema trenerami nasz gość. Tego dna na trybunach Sali SP 10 w Bielawie pojawiło się spora grupa kibiców oraz wszystkie lokalne media. Po zakończeniu treningu Kuba Jarosz rozdawał kibicom swoje autografy i udzielił kilka wywiadów do mediów.


Fot.26. Zdjęcie Reprezentanta Polski Jakuba Jarosza z najmłodszymi siatkarzami BBBB podczas wizyty w Bielawie - 27 kwiecień 2015


Trenerzy siatkarzy Bielawianki od początku istnienia klubu:
1. Malanowki Andrzej – były zawodnik 1 ligowej „Gwardii” Wrocław, sędzia
2. Zdziech Zdzisław – nauczyciel w-f w SP 5 Bielawa
3. Kucharczyk Jerzy – nauczyciel w-f w Technikum Włókienniczym w Bielawie, sędzia
4. Smolarz Andrzej – były zawodnik KS „Lechia” Dzierżoniów i KS „Bielawianka”, sędzia
5. Wróbel Jerzy – były zawodnik KS „Bielawianka”
6. Dalke Andrzej – były zawodnik KS „Bielawianka”, sędzia piłki siatkowej
7. Jagieło Ireneusz – były zawodnik KS „Bielawianka” (sezon 2006/2007, 2007/2008)
8. Spustek Marian – były zawodnik ZSR „Pracze”, następnie KS „Bielawianka” (sezony 1996/1997, 1997/1998)
9. Szymeczko Tomasz – były zawodnik KS „Bielawianka”
10. Gałka Stanisław – były zawodnik KS „Bielawianka” (sezony 1998/1999, 1999/2000)
11. Stasieńko Paweł - były zawodnik KS „ Bielawianka” (sezon 2004/2005)
12. Szczepanowski Waldemar – reprezentant Polski w siatkówce, długoletni zawodnik KS „Chełmiec” Wałbrzych, trener i sędzia piłki siatkowej (od połowy sezonu 2000/2001, 2001/2002, 2005/2006)
13. Kruk Ryszard – długoletni zawodnik KS „Chełmiec” Wałbrzych, w 1993 r. trener kadry Polski siatkarzy, sędzia piłki siatkowej (sezony 2002/2003, 2003/2004)
14. Zemanek Andrzej – były zawodnik KS „Bielawianka” (do połowy sezonu 2000/2001, 2008/2009, 2009/2010, 2011/2012, do połowy 2012/2013 a następnie do dnia dzisiejszego jako II trener pierwszego zespołu)
15. Jarosław Dusza – były zawodnik Chełmca i trener młodzieży w Victorii Wałbrzych (mlodzież od 2010 roku do dnia dzisiejszego)
16. Dariusz Ratajczak - brązowy medalista Mistrzostw Polski jako zawodnik i trener w zespole AZS Nysa, mieszkaniec Wałbrzycha i wychowanek Chełmca Wałbrzych (od połowy sezonu 2012/2013, 2013/2014)
17. Radosław Dusza - wychowanek Victorii Wałbrzych, mieszkaniec Wałbrzycha (trener młodzieży w BBBB od 2012 roku do dnia dzisiejszego)
18. Marcin Jarosz - wicemistrz Polski Juniorów w zespole Resovi Rzeszów, wielokrotny reprezentant Polski juniorów, były trener I-wszo ligowej AviI Świdnik, mieszkaniec Wrocławia (sezony 2014/2015, 2015/2016, ...)Opracowali : J. Drożdżyński , A. Ciesielski, K. Aftanas, Ł. Gryś, R. Chabiński.

 • II liga sezon 2016/2017
  GRUPA 4
 • II runda PLAY-OFF
  o miejsca 5-8
  mecz nr 2 (rewanż)
  01.04.2017 godz. 18:00

  3:0
  25:18, 25:22, 25:23
 • Przeciwnik:

  KS AZS UZ Zielona Góra

 • Miejsce:

  Hala sportowa w SP 10

  ul. Grota-Roweckiego 6

  Bielawa
 • II liga sezon 2016/2017
  GRUPA 4
 • II runda PLAY-OFF
  o miejsca 5-8
  mecz nr 1
  25.03.2017 godz. 15:00

  0:3
  23:25, 21:25, 19:25
 • Przeciwnik:

  KS AZS UZ Zielona Góra

 • Miejsce:

  Hala UZ

  ul. Profesora Szafrana

  Zielona Góra

II runda play-off

o miejsca 1-4 (do 2 zwycięstw)
gospodarz gość wynik sety
Gwardia Wrocław Sobieski Żagań 3:1 21,17,-19,21
Sobieski Żagań Gwardia Wrocław 3:1 -23,23,16,23
Sobieski Żagań Gwardia Wrocław 3:0 16,12,21
AZS UAM Poznań Chrobry Głogów 0:3 -22,-20,-15
Chrobry Głogów AZS UAM Poznań 1:3 -18,27,-43,-22
Chrobry Głogów AZS UAM Poznań 2:3 -23,20,22,-28,-10
o miejsca 5-8 (dwumecz)
gospodarz gość wynik sety
AZS Zielona Góra OFM Bielawianka Bester 0:3 -23,-21,-19)
OFM Bielawianka Bester AZS Zielona Góra 3:0 18,21,23
Olavia Oława Astra Nowa Sól 0:3 -23,-23,-18
Astra Nowa Sól Olavia Oława 3:0 21,15,18

Tabela II liga Grupa 4

Lp. Nazwa Mecze Pkt
1 MKST Astra Nowa Sól 18 44
2 SPS Chrobry Głogów 18 41
3 OFM Bielawianka Bester Bielawa 18 34
4 WKS Sobieski Żagań 18 31
5 MKS Olavia Oława 18 27
6 AZS UAM Poznań 18 27
7 KU AZS UZ Zielona Góra 18 25
8 KS Gwardia Wrocław 18 21
9 BTS Elektros Bolesłwiec 18 18
10 UKS PCO Volley Żarów 18 2

I runda play-off (dwumecz)

gospodarz gość wynik sety
8.KS Gwardia Wrocław 1.MKST Astra Nowa Sól 3:1 18,17,-22,23
1.MKST Astra Nowa Sól 8.KS Gwardia Wrocław 3:0 21,21,14
1.MKST Astra Nowa Sól 8.KS Gwardia Wrocław 12:15 złoty set
7.AZS UZ Zielona Góra 2.SPS Chrobry Głogów 0:3 -16,-21,-11
2.SPS Chrobry Głogów 7.AZS UZ Zielona Góra 3:0 22,22,20
6.AZS UAM Poznań 3.OFM Bielawianka Bester 3:0 22,15,15
3.OFM Bielawianka Bester 6.AZS UAM Poznań 1:3 -26,-17,19,-20
5.MKS Olavia Oława 4.WKS Sobieski Żagań 1:3 24,-20,-19,-20
4.WKS Sobieski Żagań 5.MKS Olavia Oława 3:1 22,23,-26,25
O utrzymanie (do 3 zwycięstw)
gospodarz gość wynik sety
9. BTS Elektros Bolesławiec 10. UKS Volley Żarów 3:1 20,-23,9,17
9. BTS Elektros Bolesławiec 10. UKS Volley Żarów 3:1 21,-27,20,28
10. UKS Volley Żarów 9. BTS Elektros Bolesławiec 0:3 -12,-20,-24

Wyniki 18 kolejki

gospodarz gość wynik sety
MKS Olavia Oława SPS Chrobry Głogów 3:2 23,-21,23,-14,12
OFM Bielawianka Bester MKST Astra Nowa Sól 1:3 23,-24,-19,-20
AZS UZ Zielona Góra AZS UAM Poznań 3:2 26,-18,-17,22,7
KS Gwardia Wrocław WKS Sobieski Żagań 3:1 21,22,-23,22
BTS Elektros Bolesławiec UKS Volley Żarów 3:0 17,18,16

Wyniki 17 kolejki

gospodarz gość wynik sety
UKS Volley Żarów MKS Olavia Oława 1:3 -19,19,-19,-21
AZS UAM Poznań OFM Bielawianka Bester 2:3 -19,23,16,-21,-10
WKS Sobieski Żagań AZS UZ Zielona Góra 3:2 -20,21,-19,14,12
SPS Chrobry Głogów KS Gwardia Wrocław 1:3 -24,23,-18,-22
MKST Astra Nowa Sól BTS Elektros Bolesławiec 3:0 17,19,20

Wyniki kolejka 16

gospodarz gość wynik sety
MKS Olavia Oława BTS Elektros Bolesławiec 1:3 -23, 17,-24,-22
OFM Bielawianka Bester WKS Sobieski Żagań 3:1 -27,26,14,19
AZS UZ Zielona Góra SPS Chrobry Głogów 1:3 -19,-24,19,-21
UKS Volley Żarów KS Gwardia Wrocław 0:3 -18,-19,-21
MKST Astra Nowa Sól AZS UAM Poznań 3:1 17,-21,17,19

Wyniki kolejka 15

gospodarz gość wynik sety
MKS Olavia Oława KS Gwardia Wrocław 3:2 12,-21,22,-20,10
AZS UAM Poznań BTS Elektros Bolesławiec 3:0 18,17,21
WKS Sobieski Żagań MKST Astra Nowa Sól 3:2 23,-21,-21,23,12
UKS Volley Żarów AZS UZ Zielona Góra 1:3 -17,20,-14,-21
SPS Chrobry Głogów OFM Bielawianka Bester 3:1 -22,17,20,22

Wyniki kolejka 14

gospodarz gość wynik sety
BTS Elektros Bolesławiec KS Gwardia Wrocław 3:0 20,16,16
AZS UAM Poznań WKS Sobieski Żagań 3:1 19,-18,13,19
AZS UZ Zielona Góra MKS Olavia Oława 3:1 22,-21,15,14
OFM Bielawianka Bester UKS Volley Żarów 3:0 15,22,17
MKST Astra Nowa Sól SPS Chrobry Głogów 3:1 -13,22,23,20

Wyniki kolejka 13

gospodarz gość wynik sety
KS Gwardia Wrocław AZS UZ Zielona Góra 3:1 -14,21,18,16
WKS Sobieski Żagań BTS Elektros Bolesławiec 3:0 23,21,23
MKS Olavia Oława OFM Bielawianka Bester 3:2 25,-22,15,-21,13
MKST Astra Nowa Sól UKS Volley Żarów 3:0 20,15,10
SPS Chrobry Głogów AZS UAM Poznań 3:0 22,19,17

Wyniki kolejka 12

gospodarz gość wynik sety
OFM Bielawianka Bester KS Gwardia Wrocław 3:2 20,-22,-25,21,9
BTS Elektros Bolesławiec AZS UZ Zielona Góra 1:3 19,-20,-25,-18
MKST Astra Nowa Sól MKS Olavia Oława 3:0 15,12,17
AZS UAM Poznań UKS Volley Żarów 3:0 9,18,14
WKS Sobieski Żagań SPS Chrobry Głogów 0:3 -19,-26,-19

Wyniki kolejka 11

gospodarz gość wynik sety
AZS UZ Zielona Góra OFM Bielawianka Bester 3:2 22,-16,-17,21,12
SPS Chrobry Głogów BTS Elektros Bolesławiec 3:0 21,12,20
KS Gwardia Wrocław MKST Astra Nowa Sól 1:3 -25,18,-14,-19
MKS Olavia Oława AZS UAM Poznań 0:3 -19,-21,-13
UKS Volley Żarów WKS Sobieski Żagań 1:3 -19,21,-19,-27

Wyniki kolejka 10

gospodarz gość wynik sety
MKST Astra Nowa Sól AZS UZ Zielona Góra 3:0 21,19,22
BTS Elektros Bolesławiec OFM Bielawianka Bester 0:3 -20,-15,-23
AZS UAM Poznań KS Gwardia Wrocław 2:3 18,12,-17,-15,-12
WKS Sobieski Żagań MKS Olavia Oława 1:3 -22,25,-17,-23
SPS Chrobry Głogów UKS Volley Żarów 3:0 16,24,17

Wyniki kolejka 9

gospodarz gość wynik sety
AZS UAM Poznań AZS UZ Zielona Góra 3:1 -19,21,19,16
MKST Astra Nowa Sól OFM Bielawianka Bester 2:3 22,24,-23,-17,-8
WKS Sobieski Żagań KS Gwardia Wrocław 3:2 -25,36,-26,17,5
SPS Chrobry Głogów MKS Olavia Oława 3:0 16,14,17
UKS Volley Żarów BTS Elektros Bolesławiec 2:3 -23,-18,22,9,-8

Wyniki kolejka 8

gospodarz gość wynik sety
OFM Bielawianka Bester AZS UAM Poznań 3:2 15,-24,-22,27,9
BTS Elektros Bolesławiec MKST Astra Nowa Sól 0:3 -21,-21,-15
AZS UZ Zielona Góra WKS Sobieski Żagań 3:1 21,-18,19,18
KS Gwardia Wrocław SPS Chrobry Głogów 1:3 -20,-29,21,-13
MKS Olavia Oława UKS Volley Żarów 3:0 18,14,23

Wyniki kolejka 7

gospodarz gość wynik sety
BTS Elektros Bolesławiec Olavia Oława 0:3 -21,-23,-27
AZS UAM Poznań Astra Nowa Sól 1:3 22,-16,-19,-21
Chrobry Głogów AZS Zielona Góra 3:2 -19,20,-18,19,9
Sobieski Żagań OFM Bielawianka Bester 3:1 22,22,-21,15
Gwardia Wrocław Volley Żarów 3:2 -26,17,16,-24,16

Wyniki kolejka 6

gospodarz gość wynik sety
BTS Elektros Bolesławiec AZS UAM Poznań 3:1 23,17,-24,17
Astra Nowa Sól Sobieski Żagań 3:2 -23,16,18,-23,14
AZS Zielona Góra Volley Żarów 3:0 14,18,16
OFM Bielawianka Bester Chrobry Głogów 0:3 -22,-26,-16
Gwardia Wrocław Olavia Oława 0:3 -26,-19,-19

Wyniki kolejka 5

gospodarz gość wynik sety
Sobieski Żagań AZS UAM Poznań 3:1 19,21,-24,23
Chrobry Głogów Astra Nowa Sól 3:1 -26,23,24,23
Olavia Oława AZS Zielona Góra 3:1 -23,22,22,22
Volley Żarów OFM Bielawianka Bester 1:3 18,-16,-14,-21
Gwardia Wrocław BTS Elektros Bolesławiec 1:3 -21,-21,24,-22

Wyniki kolejka 4

gospodarz gość wynik sety
BTS Elektros Bolesławiec Sobieski Żagań 1:3 21,-17,-22,-20
AZS UAM Poznań Chrobry Głogów 0:3 -17, -19, -19
OFM Bielawianka Bester Olavia Oława 3:1 -22,15,19,22
Volley Żarów Astra Nowa Sól 0:3 -18,-9,-16
AZS Zielona Góra Gwardia Wrocław 2:3 -25,-16,23, 14,-15)

Wyniki kolejka 3

gospodarz gość wynik sety
AZS Zielona Góra BTS Elektros Bolesławiec 1:3 -21,24,21,20
Chrobry Głogów Sobieski Żagań 1:3 -16,17,-22,-20
Olavia Oława Astra Nowa Sól 3:2 -23,25,20,-21,11
Volley Żarów AZS UAM Poznań 0:3 -22,-17,-26
Gwardia Wrocław OFM Bielawianka Bester 1:3 -15,21,-20,-24

Wyniki kolejka 2

gospodarz gość wynik sety
BTS Elektros Bolesławiec Chrobry Głogów 2:3 -21,22,-18,21,-9
Sobieski Żagań Volley Żarów 3:0 16,21,10
Astra Nowa Sól Gwardia Wrocław 3:0 13,21,21
AZS UAM Poznań Olavia Oława 3:2 -21,-16,17,17,8
OFM Bielawianka Bester AZS Zielona Góra 3:1 22,21,-20,22

Wyniki kolejka 1

gospodarz gość wynik sety
OFM Bielawianka Bester BTS Elektros Boesławiec 3:1 -21, 16, 20, 20
Volley Żarów Chrobry Głogów 0:3 -14,-15,-13
Gwardia Wrocław AZS UAM Poznań 0:3 -19,-11,-23
Olavia Oława Sobieski Żagań 0:3 -14,-20,-22
AZS Zielona Góra Astra Nowa Sól 1:3 -23,27,-22,-22